Študujte, cestujte a relaxujte pri mori!


Radi cestujete, ale chýba vám odvaha hovoriť?

Zlepšite si znalosti cudzieho jazyka a spoznávajte nové miesta!.

Pre milovníkov mora a slnka máme skvelú ponuku škôl!

Neviete kam v lete vycestovať a ležať len na pláži vás nebaví? Máme pre vás skvelú ponuku! Vycestujte na jazykový pobyt k moru, učte sa anglicky, španielsky, francúzsky, taliansky alebo portugalsky.

Spoznajte vďaka tomu nových ľudí z celého sveta, jazdite na výlety, užívajte si športových aktivít, ktoré destinácie ponúkajú alebo si len tak relaxujte a užívajte slnka.

Pobrežie Anglicko

Broadstairs

Malebné mestečko Broadstairs sa nachádza neďaleko prístavu Doveru na Isle of Thanet. Pre jeho pôvab sa mu prezýva "Korunný klenot Thanet". Užívať si môžete nielen rybársky ráz, ktoré si mesto z počiatku svojho založenia zachovalo, ale i pláže so zlatým pieskom. Pre milovníkov vodných športov je Broadstairs ideálnym miestom na wind, kite či bežný surfing. Z návštevu určite stojí miestne krčmička Thirty-nine Steps Brew house.

Eastbourne

Eastbourne je prímorským mestečkom na juhovýchode Anglicka, ktoré sa nachádza medzi mestami Brighton a Hastings. Mesto je moderné s viktoriánskou architektúrou a ponúka ako kultúrne tak športové vyžitie. Rovnako ako v Hastings sa tu môžete prechádzať po kriedových útesoch známe ako Beach Head a Seven Sisters. Specialoitou je tu Miniature Steam Railway Adventure Park, ktorý zaujme nadšencov vláčikov či parných lokomotív.

Brighton

Brighton je ideálnym mestom pre tých z vás, ktorí túžite po návšteve Londýna, ale neviete či na vás nie je moc veľký. Brighton si vďaka svojej kosmpolitnosti získal prezývku "Londýn pri mori". Ponúka plno zábavy, histórie i kultúry a navyše niekoľkými kilometrovou promenádu pozdĺž pobrežia, na ktoré si môžete užiť výhľad z Brighton wheel či vyhliadkovú vežu The British Airways i360, ktorá je najvyššia pohyblivou rozhľadňou na svete.

Portsmouth

Portsmouth je takmer ostrovom južného Anglicka. Vďaka svojej polohe je má bohatú námornú históriu, ktorá trvá už vyše 800let. Môžete tu navštíviť doky s mnohými historickými loďami. Mesto bolo aj inšpiráciou pre Arthura Conana Doyla, ktorá tu napísal svoje prvé poviedky o Sherlockovi Holmesovi.

Bournemouth

Bournemouth je prospetující prímorské mesto, ktoré ponúka možnosti kvalitného štúdia a je aj ideálnym miestom pre život. S jeho populáciou približne 200 tisíc obyvateľov, je mesto dostatočné veľké, aby sa človek nenudil, ale zas nie tak veľké, aby sa tam stratil. Bournemouth je mestom mnohých festivalov, najväčší z nich sú:

  • Food and Drin Festival
  • Air festival - najväčší letecký festival vo Veľkej Británii
  • Arts by the Sea Festival - v rámci tohto festivalu môžete navštíviť akcie, ktorá sa konajú po celý rok

Paignton

Paignton je jedným z troch miest tzv. Anglickej riviéry, ktorú tvoria nádherný záliv Torbay. V tomto mestečku sa narodila svetoznáma autorka detektívnych románov Agatha Christie, ktorá veľa svojich príbehov zasadila práve sem. Dnešný Paignton ponúka okrem nádherných pláží, príležitostí pre vodné športy a výletov do prírody tiež Water Park, jednu z najväčších zoo v Anglicku, golfové ihrisko na pahorkoch s výhľadom na more alebo multikino priamo pri hlavnom móla.

Stredomoria

Malta - St. Julians

Malta je jedným z najkrajších ostrovov Stredozemného mora. Vďaka svojej bohatej a pohnutej histórii a množstvu pamiatok, je ostrov veľmi obľúbený medzi cestovateľmi a turistami. Pobrežné mestečko a letovisko St. Julians sa rozkladá severne od hlavného mesta Valletty. V meste nájdete nespočetné množstvo hotelov, reštaurácií a obchodov.

Gozo - Ghajnsielem

Gozo, je druhý najväčší ostrov súostrovia Malta v Stredozemnom mori a zároveň aj súčasťou republiky Malta. S hlavným ostrovom Maltou je Gozo spojené lodnými trajektami. Ghajnsielem je malé mestečko vyznačujúci sa typickou maltskou kultúrou. Škola sa nachádza na hlavnej ulici, v moderne zariadenej dvojposchodovej budove.

Cyprus - Limassol

Cyprus je tretím najväčším ostrovom v Stredozemnom mori (po Sicílii a Sardínii). Podnebie je typicky stredomorské s horúcimi, suchými letami, teplými a málo daždivými jeseňami a krátkymi, daždivými zimami. Limassol, druhé najväčšie mesto a zároveň najdôležitejší prístav ostrova Cyprus. Čarovný prístav v zátoke Akrotiri lemovaný radmi paliem, hotelov a kotviacich jácht, v pozadí s pyšným pohorím Troodos, zaberá niekoľko dlhých kilometrov cyperských morských brehov. Vďaka svojej všestrannosti a širokým možnostiam aktivít dokáže moderné letovisko Limassol uspokojiť všetky vekové kategórie.

Florida

Fort Lauderdale

Mesto Fort Lauderdale je jedno z najobľúbenejších miest medzi turistami. Leží na takzvanom "Zlatom pobreží" južnej Floridy. Pre svoje možnosti vodných športov do mesta mieria aj plno fanúšikov plachetníc a jacht. Toto mesto plné zelene je tiež skvelým východiskovým bodom pre výlety do okolia vrátane do neďalekého národného parku Everglades.

Miami

Miami sa chváli povesťou najteplejšieho a nejsvobodomyslnějšího miesta USA. Je to veľké multikultúrne mesto plné zaujímavých budov v štýle art deco. Druhým najčastejším jazykom je tu španielčina. Za návštevu určite stojí štvrť Little Havana, ku ktorej patrí vôňa tabaku a kávy, rovnako ako rytmus salsy.

Honolulu

Havajské ostrovy sú súostrovie 19 koralových a sopečných ostrovov v Tichom oceáne. Havajské ostrovy sa skladajú z ôsmich základných ostrovov rovnako ako je pruhov, ktoré sa vlnia na ich vlajke. Honolulu je hlavné a najväčšie mesto ostrova Oahu. Názov mesta pochádza z domorodého jazyka, v ktorom honolulu znamená zátoka mušlí. Oahu je tretí najväčší z ôsmich hlavných Havajských ostrovov, ktoré sa nachádzajú v severovýchodnej časti Tichého oceánu.

Barbados

Ostrov Barbados, nazývaný pre svoj anglický koloniálnej pôvod "malú Anglickom" je najvýchodnejším ostrovom Karibiku. Podnebie s tromi tisíckami hodinami slnečného svitu v roku, piesočné pláže a čarovná tropická príroda úplne splní predstavy o strávenie romantickej dovolenky. Vedľa prírodných krás, pamiatok z doby 400 rokov pred naším letopočtom tu nájdete pohostinnú atmosféru typických mestečiek, komfortné hotely, vynikajúce reštaurácie, bary i bohatú spoločenskú zábavu.

Španělsko

Barcelona

Barcelona je považované za španielske centrum módy, dizajnu, hudby a architektúry. Mesto leží pri Stredozemnom mori v srdci Katalánska; jednej z najbohatších a najmodernejších oblastí Španielska. V Barcelone nájdete skvelú kombináciu starého a nového. Za návštevu určite stojí El Barrio Gótico, Las Ramblas, La Plaza de Catalunya, múzeum Piccaso alebo mnoho architektonických skvostov od Antonia Gaudího ako je La Sagrada Family či Casa Batlló.

Malaga

Malaga je centrom Andalúzia a rajom toreadorov. Milovníci dobrého jedla tu majú veľa možností, ako hýčkať svoje chuťové bunky. Škála miestnych lahôdok je pestrá a tak spomeňme aspoň neprebernú paletu darov mora, tradičné sušenú šunku či výborné malažské víno.

Marbella

Marbella je jedným z najexkluzívnejších letovísk v Európe. Nachádza sa na juhu Španielska pri Stredozemnom mori v blízkosti slávnej "Costa del Sol". V blízkom okolí sa nachádza niekoľko turisticky významných miest - Sevilla, Granada, Málaga alebo Cordoba

a ďalšie Tenerife , Alicante , Valencie


Francie - Antibes

Južné pobrežie Francúzsko má svoj osobitý ráz. Antibes je malé bezpečné mesto, kde sa nachádza aj naša partnerská škola ponúkajúca rôzne kurzy pre dospelých študentov.

Taliansko - Viareggio

Viareggio je vďaka svojej polohe jedným z najznámejších prímorských letovísk v oblasti Toskánska. Toto elegantné miesto ponúka nekonečné pláže, excelentný toskánsku kuchyňu predovšetkým z darov mora, rušný nočný život a v zime treba tiež lyžovanie v blízkych Apeninských horách. Je vhodným miestom pre tých, ktorí chcú spojiť svoj jazykový kurz s tradičnou dovolenku.

Portugalsko - Porto

Porto je druhým najväčším mestom Portugalska a ponúka príjemnú atmosféru pre štúdium. Mesto je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO. Budete mať možnosť prechádzať sa ulicami s tradičnými kaviarňami, tržnicami, kníhkupectvami a zo všetkých strán na vás bude dýchať atmosféra starých časov.

Kontaktujte nás na bezplatné lince 0800 121 121 nebo na e-mailu  info@studentagency.cz.
Najděte si nás také na facebooku a sledujte všechny naše novinky a tipy!

 

29.3.2018

Podieľajte sa na zlepšení našich služieb. Píšte svoje podnety priamo riaditeľovi.
Valid XHTML 1.0 Transitional