Camp

Program Camp v USA je vhodný pre mladých ľudí, ktorí majú skúsenosť s vedením detí na detských táboroch, vedú záujmové krúžky, učia športové aktivity alebo inak pracujú s deťmi a mládežou, ale taktiež pre tých, ktorí ešte nemajú takéto skúsenosti a chcú pomáhať s prevádzkou amerického letného tábora.

 
 
MzdaMin. 1 550 USD/9-10 týždňov
KrajinaUSA
JazykAngličtina
Znalosť jazykastředně pokročilá,velmi pokročilá
Vek18-27 rokov
Dĺžka pobytumin. 9 týždňov
Odborpéče o děti,jiný obor
Kombinácia so štúdiomNe
Spôsob hľadania prácePrácu zaistí STUDENT AGENCY
Program prebieha Od mája
Vhodné pre študentovÁno, študent nie je podmienkou
DopravaLetecky
Uzávěrka přihlášek23. 3. 2020
 
 

Vďaka programu Camp v USA môžete prežiť jedinečné leto ako člen tímu niektorého z detských letných táborov v USA. Leto v americkom letnom tábore vám prinesie veľa skvelých zážitkov a nových skúseností. Zvýšite si sebavedomie, osamostatníte sa, získate skúsenosti s vedením detí a tímovou prácou, precvičíte si angličtinu a spoznáte veľa mladých ľudí z rôznych štátov sveta. 

V campe pracujete ako Counselor (táborový vedúcí)

Podmienky účasti:

 • vek 18-27 rokov
 • komunikatívna angličtina

Čo získavate:

 • ubytovanie a stravu zdarma
 • zdravotné poistenie na celú dobu pobytu
 • zárobok min. 1 550 USD / 9-10 týždňov pobytu
 • prežijete jedinečné leto s množstvom mladých ľudí z rôznych kútov sveta, nadviažete nové priateľstvá v krásnom prostredí s množstvom športového i umeleckého vyžitia

Dĺžka pobytu:

 • 9-10 týždňov
 • ďalších 30 dní môžete využiť na cestovanie po USA
 • odchody od konca mája

veduci

 

 

 

 

 

 

Programu Camp sa môžete zúčastniť opakovane (záujemcom overíme).

 

POZRITE SI VIDEO TU

Camp photo1

PRÍJMY ZA 9-10 TÝŽDŇOV PRÁCE
1 550 USD vek 18 rokov
1 550 USD vek 19-21 rokov
1 650 USD vek nad 21 rokov
+100 USD
Special Needs Counselor


V rámci programu Camp v USA ponúkame variantu tzv. Camp Placement (kemp mi nájde STUDENT AGENCY v spolupráci s partnerskou agentúrou).

Každý tábor je jedinečný, líši sa svojím vybavením, ponukou programov, klientelou aj dĺžkou pobytov. Väčšina z nich začína v prvej polovici júna a končí v druhej polovici augusta. Jedineční sú taktiež zamestnanci tábora, teda Counselori a Support Staff. Ich hlavnou úlohou je byť dobrým príkladom deťom v tábore a priblížiť im život z rôznych častí sveta.

Pozícia, na ktorej môžete v kempe pracovať je táborový vedúci - Counselor. Je v neustálom kontakte s deťmi 24 hodín denne a je za ne priamo zodpovedný. Preto musí hovoriť veľmi dobre po anglicky. Je ubytovaný spoločne s deťmi a spoločne s nimi sa aj stravuje. Dôležitými vlastnosťami dobrého counselor sú samostatnosť, flexibilita a zmysel pre humor. Skúsenosti sú nevyhnutné podľa zamerania kempu.

Všeobecne sú tri druhy vedúcich:

 • General: deti sprevádza na rôzne aktivity, občas sám program vymýšľa
 • Specialty: učia jednu špecifickú zručnosť ako napríklad tenis, plávanie, lukostreľba, kanoistika alebo niektorú z umeleckých oblastí ako je modelovanie, keramika, kreslenie, práca s drevom, atď.
 • Special needs: pracuje s deťmi i s dospelými so špeciálnymi potrebami. Táto pozícia vyžaduje trpezlivosť a veľa energie. Predchádzajúce skúsenosti s prácou tohto typu sú výhodou, ale nie sú nutné, pokiaľ je uchádzač o túto pozíciu nadšený a ochotný sa učiť.
Typy táborov:
 • Standard Traditional/Private - sú vlastnené jednotlivcami alebo rodinami, ktoré ich vedú a udržujú. Môžu byť rozdelené na dievčenské alebo chlapčenské alebo zmiešané. Ponúka všetko potrebné vybavenie a zázemie pre športové (bežné športy, vodné športy, plávanie, lezenie, umenie) a umelecké aktivity.
 • Special Needs - vlastnené jednotlivcovi alebo vedené neziskovými / náboženskými organizáciami. Klientela môže zahŕňať ľudí rôzneho veku s fyzickým postihnutím, mentálnym postihnutím, poruchou učenia alebo správania. Aktivity sú prispôsobené možnostiam účastníkov.
 • Specialty - zameraný na určitú tému, napr. Športy, jazdectvo, hudbu, umenie, športové zručnosti, atď .
 • Religious - prevádzkovaný buď organizáciou alebo súkromnou osobou, kresťanský alebo židovský. Tábory dávajú dôraz na hodnoty daného náboženstva, inak sa prevádzka nelíši od ostatných druhov.
 • Agency/Non-profit - podobné kempingom Standard Traditional / Private. Niekedy sú súčasťou väčších organizácií, ktoré pôsobia aj v iných oblastiach (environmentálne, mládežnícke).
 • Underprivileged - väčšinou prevádzkované neziskovými organizáciami. Deti sú z problémových rodín a chudobnejších okrajových častí miest. Kempy často využívajú financie od sponzorov a zo zbierok na zasponzorovaní výučby účastníkov kempu.
 • Girl Scout - dievčenské tábory, kde väčšinou tiež táboroví vedúci sú z radov žien, ale na niektoré pozície a aktivity sú tiež nastupovaním muži. Dievčatá sú väčšinou z vidieckych oblastí a z rodín strednej vrstvy. Vedenie tábora sú mladí ľudia s progresívnymi názormi. Ubytovanie je väčšinou v rustikálnom (základnom, ľudovom) štýle.

Viac informácii o typoch kempov vrátanie bližšieho predstavenia niektorých z nich nájdete tu.

Odporúčame čo najväčšiu flexibilitu - takí klienti bývajú umiestení rýchlejšie.

         1     

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

Postup vybavenia:

1. Stretnutie na pobočke. Zmyslom prvého pohovoru, ktorý vedú zamestnanci STUDENT AGENCY je zistiť, či dokonale rozumiete podmienkam programu a spĺňate všetky požiadavky (znalosť angličtiny, zručnosti, lekárska obmedzenia). Potom zaplatíte registračný poplatok.
K registrácii prineste:
- 2 referencie na formulároch partnerskej agentúry:
a) pracovné odporúčanie (tzv. skill reference) – bude sa vzťahovať k práci, ktorú budete v tábore vykonávať (práce s deťmi, športovných a umeleckých aktivít - skautské oddiely, umelecké a športové krúžky atď.).
b) charakterové odporučanie - od predchádzajúcich zamestnávateľov, učiteľov, trénerov či vedúcich krúžkov záujmovej činnosti (nie staršie ako 12 mesiacov, napísané na hlavičkovom papieri alebo musia obsahovať razítko danej organizácie)
 
Všetky dokumenty sú dostupné v dokumentoch k stiahnutiu.
 
2. Ak spĺňate podmienky programu, vyplníte potrebné dokumenty a zaregistrujete sa do programu na niektorej z pobočiek STUDENT AGENCY.
3. Pošleme vám e-mail s preklikom do online databázy našej partnerskej agentúry, kde vyplníte všetky informácie vo vašej online prihláške a nahráte požadované dokumenty (viac informácií sa dozviete pri registrácii).
4. Po úspešnom dokončení prihlášky vás informujeme vás o akceptácii, príp. neakceptovania do programu partnerskou agentúrou.
5. Po akceptácii dodáte (nahráte do online prihlášky) zostávajúce požadované dokumenty.
6. Umiestňovanie do kempu - niektoré kempy vyžadujú rozhovor cez Skype.
7. Obdržíte potvrdenie o umiestnení, podpíšete zmluvu so zamestnávateľom a nahráte do online prihlášky finálne dokumenty.
8. Prevezmete si na pobočke STUDENT AGENCY potrebné dokumenty a žiadate o vízum (návod Vám poskytneme).
9. Zakúpenie letenky
10. Absolvujete na našej pobočke osobné stretnutie pred odletom do USA
11. Odchod do USA
 
K online prihláške budete nahrávať tieto dokumenty (niektoré už spomenuté vyššie):
 • 2 odporúčania
 • výpis z registra trestov - oficiálne preložený do angličtiny (nie starší ako 3 mesiace)
 • potvrdenie od lekára  formulár je súčasťou prihlášky (tzv. Medical Form)
 • kópiu zadnej strany pasu a predchádzajúcich J-1 víz (1 pdf súbor)
 • profilová fotografia do online prihlášky (nezabudnite sa usmievať)
 • ďalšie fotografie súvisiace s vašími zručnosťami a prácou s deťmi (až 10 fotografií)
 • krátké video (prípadne odkaz): video v dĺžke cca 30-60 sekúnd s krátkym predstavením a zdôvodnením prečo sa chcete zúčastniť tohto programu
 • kópie akýchkoľvek certifikátov týkajúce sa vašej práce v tábore (ak máte - napr. certifikát prvej pomoci, kurzu plavčíka či iných kurzov atď.)
 • potvrdenie o úrovni angličtiny - formulár partnerskej agentúry (potvrdzuje iba vyučujúci anglického jazyka s aktuálnym dátumom). Ak nie ste schopní dodať potvrdenie od učiteľa angličtiny, potvrdíme Vám ho v STUDENT AGENCY.
 • dokument vzťahujúci sa k dohodnutému poisteniu (tzv. HIPPA Form), udelenie súhlasu CIEE na použitie údajov a komunikáciu s poisťovňou, SA, osobou uvedenou ako kontaktnou osobou v prípade akejkoľvek poistnej udalosti) - na formulári partnerskej agentúry
 • formulár Loan and Guarantee - podpisujte po umiestnení do kempu a týka sa dodržiavania podmienok daných zmluvou so zamestnávateľom (viac informácií viď Terms and Conditions nižšie)
   

Správne a kvalitne vyplnená prihláška s dokumentmi v zodpovedajúcej kvalite sú vaša jediná vizitka, podľa ktorej sa riaditeľ tábora rozhoduje, či vás príjme alebo nie. Preto jej spracovaniu venujte dostatok času a pozornosti.

Terms and Conditions k nahliadnutiu tu (podpisujete v online prihláške, dostanete ju tiež pri registrácii na pobočke)

Formuláre k online prihláške/k registrácii na program Camp placement nájdete na stiahnutie TU.

4            

 

 

 

 

 

 

7

Zdravotné poistenie u americkej poisťovne je už zahrnuté v cene programu. Bude vám platiť po celú dobu pobytu v USA (vrátane času, ktorý strávite cestovaním po skončení práce).

Všetky potrebné informácie dostanete tiež pred odchodom do USA, alebo po prílete v rámci tzv. Orientation (vrátane kartičky k poistenia).

V prípade záujmu si môžete zariadiť tiež svoje vlastné poistenie. Na dobu cesty do/z USA je potrebné sa pripoistiť. Radi vám pomôžeme so zaistením poistenie od poisťovne Allianz za zvýhodnenú cenu. Viac informácií vám oznámi váš koordinátor.

Podrobnosti týkajúce sa poistenia od partnerskej agentúry CIEE  nájdete tu.

Prípadne Vám dokumenty zašleme e-mailom.

Program Camp Placement

Prehľad programových poplatkov pre sezónu 2018/2019:

 •      290 USD pre pozíciu Counselor

Poplatok hradíte v 2 splátkach v dolároch alebo ekvivalentom v eurách (obe splátky je potrebné hradiť v rovnakej mene). Pri podaní prihlášky hradíte zálohu 150 USD, po umiestnení doplatok poplatku 140 USD.

Poplatok zahŕňa:

 • informačné materiály
 • prijímacie interview
 • zaistenie umiestenia v tábore
 • zdravotné poistenie po celú dobu pobytu (vrátane 30 dní na cestovanie po skončení programu)
 • formulár DS-2019 potrebný pre žiadosť o J-1 vízum
 • poplatok za povinnú registráciu v systéme SEVIS
 • poradíme vám ako žiadať o víza
 • osobná informačná prednáška pred odletom
 • on-line orientation (on-line školenie pred odletom do USA)
 • podpora STUDENT AGENCY a partnerskej agentúry počas celej doby vybavovania programu a pobytu v USA
 • ubytovanie na jednu noc v hosteli (viaclôžková izba) v rámci Meet & Greet schôdzky po prílete do USA (New York alebo Boston podľa umiestnenia)
 • asistenciu s dopravou do kempu po skončení Meet & Greet schôdzky
 • prístup k online tréningovým materiálom a možnosť získania certifikátu po absolvovaní všetkých sekcií

Ďalšie očakávané výdavky:

 •   poplatok americkej ambasáde za vybavenie víz 160 USD.
 •   doprava
 •   vreckové (min. 400 USD)

9

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

4

Dobrý den,

daří se mi dobře. Úspěšně jsem prošel tréninkem na plavčíka, poznal jsem spoustu lidí z celého světa a nyní se už pomaluju připravujeme na příjezd dětí.
Každopádně vám děkuji za pomoc při zařizování všech potřebných záležitostí.

Jan P.

Popovsky 1 Popovsky 2 Popovsky 3

 

 

 

 

 

Dobry den,

omlouvam se, ale zprava bude skrze anglickou klavesnici bez diakritiky.

Mam se tu dobre kazdy den je to lepsi a lepsi. Pracuji s klienty s mentalnim postizenim a kazdy, kdo aspon trochu zna tuto klientelu vi, ze to neni zadna lehka prace, ale prace na 24/7. Ovsem pochybuju ze nekde jinde zazijete vice srandy a vybornych lidi nez tady, protoze tito tabornici jsou nejlepsi.

Jinak zamestnanci tabora jsou velice mili a vstricni, ve dnech volna pro nas delaji jizdy do mest, na plaze, do obchodnich center. Zrovna dnes mam volno a jedeme s kamaradkou do muzea americkych indianu.

Pripojuji par fotek.Preji hezky den,
Dagmar K.

Kasparova 1    Kasparova 2 Kasparova 3

 

 

 

 

 

 

 

 

Dobrý deň!

V kempe je parádne, nemám sa na co sťažovať! :)

Všetko je v absolútnom poriadku, ľudia sú tu veľmi priateľský a nápomocný. Prve dni boli také volnejšie, veľa ludi ešte len prichádzalo, takže sme sa spoznávali postupne. Potom nám začal tréning, čo bola sranda a aspoň sme si vyskúšali sami na sebe ako to bude s deťmi. Urobil som si popritom aj certifikát na plavčíka, ktorý kemp zaplatil za mňa.
Bol som už aj na výlete pozrieť mesto St. Louis, v kine apod.

Prajem pekný deň :)

Tomas G.

Gambos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Dobrý den,

v campu se mi moc líbí a práce mě tu ohromně baví! S ostatními pracovníky si tu úžasně rozumím a přeju si, aby léto nikdy nezkončilo! :) Ve volných dnech chodíme i rybařit, je to paráda.
Děkuji moc, že tu díky vám mohu být.
S pozdravem, 
Markéta Adamovičová
 

Marketa Adamovicova 1 4 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dobry den pani Havlickova,

 

posilam fotografii se slecnou Adelou Kopeckou, ktera je take ucastnici programu camp 2014.

 

Zdravim Vas do Student agency,

jiz mesic jsem v americkem campu Trail Blazers ve state New Jersey. Pracuji zde v kuchyni. Pripravujeme jidlo pro vsechny ucastniky campu i pro personal, take mame na starosti pradelnu a prilezitostne jsme pozadani o vecerni babysitting. Libi se mi, ze jsme kazdy prideleni ke skupince a bydlime spolecne s detmi a vedoucimi. Nejste tedy od nich oddeleni a mame tak vetsi moztnost byt soucastni celeho tymu. Prace v kuchyni je nekdy fyzicky narocna, ale mame dostatek volneho casu, abychom si odpocinuli a mohli si uzit vsech moznosti, ktere nas camp nabizi. Jednou tydne mame vetsinou volny den, takze se dostaneme do nejblizsiho mesta na nakupy a odpocinek.

Svuj vylet do USA jsem zacala planovat jiz na zacatku tohoto kalendarniho roku. Doporucila bych jej vsem mladym lidem, kteri studuji na VS a chteji smysluplnne stravit trimesicni prazdniny mezi semestry, protoze je to neuveritelna zkusenost po vsech strankach. Zejmena bych tuto prilezitost doporucila lidem, kteri studuji jazykove obory a chteji si zlepsit anglictinu. Je to jedna z nejlepsich prilezitosti jak byt delsi cas v prirozenem anglicky mluvicim prostredi. Dalsi velky prinos je poznani americke kultury a moznost cestovat po skonceni campu. Naprosto neocenitelnou zkusenosti je vsak prinos osobni, ktery mi tento program dava. Kazdy den se zde ucim nove veci a ucim se prekonavat a resit sve problemy. 

 

Chtela bych podekovat Student agency za podporu pri priprave na cestu do USA.

 

Takze pokud vahate jestli camp ano nebo ne, tak urcite ano.

 

Se pozdravem

Iveta Cendrova

P6254064

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dobrý den,
děkuji za optání. Daří se mi moc dobře. Mám za sebou výcvikový týden a už i první týden tábora.   Jsme v krásné přírodě, děti jsou hodné a kolektiv příjemný. Dnes a včera jsme dostali volno, takže jsem měla i příležitost se někam podívat.

Posílám srdečné pozdravy z Ohia!

Lenka Seinerová

 

 

Dobrý deň,

Leto bolo výborné, skvelá skúsenosť. Kemp bol úplne perfektný, nevymenila by som za žiaden iný :-) takže celkovo som velmi spokojná. Ďakujem za spoluprácu a pomoc v začiatkoch :-) Verím, že sa máte skvele a dúfam, že ešte budeme mať príležitosť stretnúť sa :-)

S pozdravom Lenka H.

 

 

 

Ahoj Student Agency,

jsou to tři týdny, co jsem přijela z letního tábora v USA, a pořád se nemůžu aklimatizovat. Léto jsem si parádně užila a to díky lidem, které jsem tam potkala, ale i díky účastníkům tábora. Byla jsem v Campu jménem Friendship Ventures, už podle jména se jedná o přátelský camp.
Můj pobyt byl přesně tři měsíce, ale já si připadám, jako když jsem konečně zestárla na svůj věk (22let). Camp byl zaměřený na dospělé nebo dětské účastníky se zdravotním postižením, což se ne každému může zdát jako ideální camp, ale pro mě to byl ráj (všem, co váhají a nevědí, co si vybrat doporučuji, páč vám to změní život od základů). Práce v Campu byla od neděle 12 hodin do pátku 6 hodin odpoledne, pak celý víkend volno. Byli jsem rozděleni do vesnic neboli v angličtině do VILLAGES, kde byl vždy jeden vedoucí, co nám pomáhal s papírami o nemocích, s průběhem aktivit nebo s tím když jsme potřebovali svojí pětiminutovku (pauzu).
O víkendu byl pro instruktory vždy pestrý program (Rodeo, pravá Baseballová hra, nákupy, zábavní park, turnaje ve frisbee, volejbalu) nebo instruktoři z USA naplánovali Party (pravou Americkou :)). Dalo se však i pracovat, takzvané RESPIT, což znamenalo nějakou tu korunku navíc.
Práce nebyla vůbec těžká, šlo se jen zžít s týmem lidí kolem a s účastníky pak šlo vše samo. Plánuji vrátit se příští rok opět zpátky. A vy ostatní neváhejte bude to skvělý zážitek na celý život. :)

Jana Šikrhová

 

 

 

CAMP USA aneb mé nejlepší prázdniny
Prace a vubec cely pobyt v campu byl fajn, poznala jsem zpusob zivota, a taky vychovu americkych deti. Amerika na mne udelala velice dobry dojem a urcite mam duvod se vratit, protoze je tam toho  tolik k videni. :) No proste jsem za tuhle zkusenost strasne rada. Takze vsem co jeste vahaji urcite muzete doporucit, je to fakt super zazitek. 
Michaela Kucerova,  Camp Lee Mar, PA
Sečteno podrtženo, bylo tu super léto plné smíchu, sluníčka a hlavně nových přátel. A pokud někdo pořád přemýšlíte nad létem v USA, tak DO TOHO! Stojí to za to!
Jitka Hanáková, International Riding Camp
Na programe Camp America sa mi pacila prva noc v NYC, kde som spoznala za ten kratky cas aky mozu byt ludia uzasni-cokolvek som potrebovala alebo sa spytala personalu, boli ochotni a ludski.
V samotnom campe (neviem,kto bol zodpovedny za vyber a zaradenie ludi do campu, ale vyslovujem velke DAKUJEM) bolo skvele asi naozaj vsetko!!! Od jazdy na koni, cez vodne lyze, bunjee az po stado lam a ich mladat. Horolezecka stena,vyvolavanie fotografii, vyhrievany bazen a zmrzlinova party :) ludia,ktori sa tam stretli, mali po kratkej dobe pocit,ze su ako rodina. Veduci campu boli energicki, zodpovedni a naozaj vedeli, co robia.
Vdaka Student Agency som bola v USA za naozaj par korun, precestovala Niagarske Vodopady, Washington D.C., New York City a Texas :)) DAKUJEM.
Petra Palowska, Camp Hilltop

 

 
Mé jméno je Michal Bubeníček. Letošní léto jsem strávil v Californii na letním táboře SuperCamp. Byla to pro mě velmi cenná pracovní i životní zkušenost. Vše od prvního zařizování, až po zpáteční cestu jsem naštěstí bez větších problému zvládl. Vzhledem k tomu, že jsem cestoval s přítelkyní, tak jsme si celý program zařídili a domluvili sami, protože jsme chtěli pracovat spolu. Student Agency nám předala formulář a vyřídila pojištění.
V USA jsem pracoval na Stanfordské univerzitě v Palo Altu na velmi prestižním táboře SuperCamp. SuperCamp má sít táborů po celém světě, s tím že ten na Stanford University je nejpreferovanější. Měli jsme 4 turnusy a děti z celého světa, dokonce i děti známých osobností jako například dceru Clinta Eastwooda, nebo dvojčata hlavního manažera Google:)  Práce nebyla žádná pohádka, program a celý kemp byl od první do poslední sekundy naplánovaný a měl přesné pravidla a postupy. Nároky byly vysoké, protože v USA se na práci na tomto táboře hlásí kolem 180 lidí ročně a přijímají pouze 40 teamledrů. Naší vstupenkou byl fakt, že jsme z Evropy a velmi dobře napsaný email s motivačním videem.
Po táboře jsem procestoval s přítelkyní mnoho míst USA.
Michal Bubeníček, Bára Kuhnová

 

 

Dobry den!
Pracuji pro Trade Winds Lake Camp, ktery je umisten na samote ve statu New York. Pracuji jako plavcik a prace me bavi. Kolektiv ostatnich counselloru a support staffu je bajecny.

Anna V.

Prihlásať sa

Podieľajte sa na zlepšení našich služieb. Píšte svoje podnety priamo riaditeľovi.
Valid XHTML 1.0 Transitional