Štúdium s možnosťou práce - Austrália, Nový Zéland aj Kanada

Neilen vďaka programu Working Holiday sa môžete zdržiavať v zahraničí dlhšiu dobu. Program Štúdium s možnosťou práce v Austrálii, na Novom Zélande aj v Kanade je špecifický program, ktorý je od ostatných jazykových pobytov odlišný. Rozdiel spočíva najmä v dĺžke pobytu a motiváciu k štúdiu. V týchto destináciách máte možnosť pri štúdiu pracovať, zarábať a čiastočne tak pokryť náklady spojené so životom u protinožcov. Ak chcete vycestovať na dlhú dobu, zlepšiť sa v angličtine, získať pracovné skúsenosti a priateľov z celého sveta, Austrália a Nový Zéland sú tou najlepšou voľbou.

Austrália - nádherná a exotická krajina, ktorú stojí za to navštíviť a má rozhodne čo ponúknuť - nekonečné piesčité pláže, vyprahnuté púšte aj dažďové pralesy, koralové útesy, typická zvieratá, pokojné hory i veľkomesta, exotickú kultúru domorodých Aborigincov a v neposlednom rade priateľskou a nekonfliktná povahu Austrálčanov.
- Spoločne s udelením študijného víza získate tiež pracovné povolenie. Počas pobytu si môžete nájsť prácu na polovičný úväzok - maximálne na 20 hodín, efektívne využiť čas a čiastočne pokryť náklady na celú dobu pobytu. Podmienkou pre získanie pracovného povolenia je preukázateľne zaistené a navštevované štúdium v ​​rozsahu 20 hodín týždenne. V priebehu prázdnin môžete pracovať na plný pracovný úväzok - 40 hodín týždenne.

Nový Zéland - krajina sopiek a gejzírov, čarovná krajina ľadovcov, hôr, lesov a jazier, nekonečne dlhé pláže a zelené pastviny. Nový Zéland je krajina neobyčajne rozmanitá ponúkajúce obrovské množstvo silných zážitkov. Už od prvého pohľadu Vás zláka svojou sviežou farebnosťou a čistotou. Táto krajina leží prakticky presne na polceste medzi rovníkom a južným pólom a je skutočne jednou z najčistejších oblastí sveta. Príjemné podnebie a nádherná príroda priamo nabádajú k športovým aktivitám. Novozélanďania milujú všetky športy, od pešej turistiky cez horolezectvo, kanoistiku, jachting, rugby a kriket až po adrenalínové športy - bungee-jumping, Jetboating alebo paraglading. Ak chcete precestovať Nový Zéland od severu k juhu, potom využite tzv. Combo Course - štúdium postupne na niekoľkých miestach Nového Zélandu - v Aucklande, Queenstown a Napier.
- V prípade vybavenia študijného víza je možné odpracovať určitý počet hodín. Samotný proces vybavenia víz spravidla trvá 4-6 týždňov. Podmienkou pre získanie povolenia pracovať v rozsahu 20 hodín týždenne je absolvovanie denného jazykového kurzu v minimálnej dĺžke 14 týždňov s dodržanú školskou dochádzkou.
Po skončení jazykového kurzu získa študent jeden mesiac na to, aby mohol cestovať alebo pracovať. Pokiaľ na Novom Zélande študujete dlhšie ako jeden rok môžete počas prázdnin využiť možnosť pracovať na plný pracovný úväzok - 40 hodín týždenne.

Kanada - je druhým najväčším štátom sveta. Na východe krajiny vás čakajú zážitky z poznávania pamiatok a iných atrakcií veľkých miest, vrátane návštevy obchodných štvrtí napr. V Toronte s exkluzívnymi obchodmi, múzeami a vyhlásenými reštauráciami. Snom snáď každého turistov je zavítať k Niagarským vodopádom.
- Pre štúdium a prácu v Kanade môžete zvoliť ročný program Diploma in Hospitality, Service and Tourism, ktorý kombinuje 24 týždňov štúdia (s možnosťou práce až do výšky 20 hod týždenne) a 24 týždňov pracovné povolenie na plný úväzok (40 hodín týždenne). Ďalej jazyková škola Tamwood International College v lokalite Vancouver alebo v známom lyžiarskom stredisku Whistler ponúka program s názvom Certificate of Hospitality, Service and Tourism, ktorý zahŕňa 26 týždňov štúdia s možnosťou práce na 20 hod týždenne.
Študent tu počas štúdia získa vedomosti o problematike poskytovania služieb, servisu zákazníkom a tiež v oblasti cestovného ruchu. Ďalej si osvoja zručnosti, ktoré študentovi pomôžu pri uplatnení sa v hoteloch, reštauráciách a podobných zariadeniach. Podmienkou oboch programov je minimálny vek 19 rokov, minimálna znalosť angličtiny je určená na úroveň intermediate (uchádzač absolvuje test a pohovor), oba programy majú pravidelné mesačné nástupné termíny.
Informácie o škole, ktorá tento pobyt ponúka nájdete tu.

Poriadne tieto krajiny precestovať a dostať pod kožu miestny štýl života je možné len pri dlhodobom pobyte. Pre klientov z Českej a Slovenské republiky síce platí vízová povinnosť, ale víza v žiadnom prípade nie je prekážkou, skôr naopak. Udelením študijného víza získate tiež pracovné povolenie. Je vám tak umožnené nájsť si prácu, na pobyt si privyrobiť aa čiastočne pokryť náklady. Jedinou podmienkou pre jeho získanie je zaistené štúdium. Vízové podmienky pre jednotlivé destinácie odlišné.

Obohaťte svoj život o zážitky a získajte nezaplatilné osobné a životné skúsenosti, ktoré zúročíte hneď a určite tiež v budúcnosti. Ponuka jazykových kurzov našich partnerských škôl je široká - od kurzov všeobecnej angličtiny, cez prípravné kurzy na zloženie niektorej z medzinárodne uznávanú skúšku až po kurzy s odborným zameraním (v Austrálii).


Kontaktujte STUDENT AGENCY a nechajte celý postup vybavovania na nás. Zaistíme vám jazykový kurz vrátane ubytovania, potrebného typu víza, poistenie a letenky. Koordinátor s vlastnou skúsenosťou s pobytom vám poradí s výberom, odovzdá užitočné rady nielen na cestu, ale aj k prvým dňom pobytu. Tým ale náš servis nekončí - sme k dispozícii na non stop helplince 24 hodín denne.

Vyberte si svoj študijný program online alebo nás kontaktujte na bezplatnej linke 0800 121 121 (len SR) príp. e-mailu info@studentagency.sk a my vám poradíme, ako svoj pobyt najlepšie naplánovať.


 
 

Vyberte si kurz :

 
 
Podieľajte sa na zlepšení našich služieb. Píšte svoje podnety priamo riaditeľovi.
Valid XHTML 1.0 Transitional