Školské zájazdy

Všeobecné informácie

Školským skupinám ponúkame širokú škálu pobytov s výučbou i poznávacích pobytov. Obľúbenou destináciou je bezkonkurenčne Spojené kráľovstvo, ponuka pobytov je preto najširšia. Môžete s nami navštíviť i ďalšie európske krajiny, napríklad Nemecko, Francúzsko, Írsko, Maltu, Rakúsko alebo Poľsko.

Obľúbené sú tiež krátkodobe výlety (1-3 dni), v rámci ktorých školy najviac navštevujú Krakov a Osvienčim, Drážďany, Viedeň a nemecký Legoland. Novinkou pre tento rok sú poznávacie pobyty na južnom pobreží Anglicka (Portsmouth) a na východe Anglicka, v okolí mesta Haverhill. Obidve lokality sa nám osvedčili pri jazykových pobytoch, preto veríme, že bude lákavé spoznať ich bližšie.

Taktiež v tomto roku budeme účastníkom rozdávať naše pracovné zošity. Študenti v nich zistia množstvi zaujímavých informácií o navštívených miestach, ale sú tam aj úlohy a kvízy pre skrátenie dlhej chvíle na cestách. Vy ich môžete využiť pri lekciach anglického jazyka.

Pedagogickému sprievodu opäť hradíme vstupné do všetkých pamiatok, ak si zvolíte niektorý z našich programov. Na tohtoročnú jeseň sme si pre vás pripravili špeciálne vianočné zájazdy do Londýna. Vo vybraných termínoch ponúkame tieto poznávacie zájazdy za výhodné ceny a ako bonus zaistíme dopravu naším žltým autobusom RegioJet bez príplatku. Podrobnejšie informácie nájdete na http://www.jazykovepobyty.cz/skolni-zajezdy/poznavaci-zajezdy/velka-britanie/predvanocni-londyn/.

Páči sa vám niektorý z pobytov? Kontaktujte nás na bezplatnej infolinke 800 100 300 (ČR), 0 800 121 121 (SR), prípadne na e-mail skolnizajezdy@studentagency.cz


Organizácia poznávacieho zájazdu

Poznávacie zájazdy pre školské skupiny sú organizované v priebehu celého roka mimo letnej sezóny (t. j. júl a august) v širokej ponuke miest. Najkratšie zájazdy sú 5-dňové, optimálna dĺžka je 6 – 7 dní, ale organizujeme aj pobyty 8, 9 či viacdňové. V priebehu pobytu je možné kombinovať aj viac lokalít. Pri ubytovaní v hostiteľských rodinách či v kombinácii s mládežníckym hotelom je obľúbená možnosť pobytu na dvoch miestach (napr. Londýn + iná časť Veľkej Británie, Londýn + Paríž). Pri ubytovaní iba v mládežníckych hoteloch môže byť pobyt zaistený aj na viac než dvoch miestach.


Ubytovanie, strava a doprava na meeting point

Ubytovanie v hostiteľskej rodine – obľúbený spôsob, ako sa zdokonaliť v angličtine či nemčine a zároveň poznať krásy a históriu Anglicka, Škótska, Walesu, Írska a Nemecka. Študenti, sprievod aj vodiči sú umiestnení v starostlivo vybraných hostiteľských rodinách, ktoré zabezpečujú naše partnerské agentúry vo Veľkej Británii (prípadne v Nemecku). V hostiteľských rodinách je zaistená strava formou plnej penzie (raňajky a večera v rodine + obedový balíček). V jednej rodine sú umiestnení 2 – 4 študenti (podľa lokality). V každom mieste ubytovania sú určené 1 – 2 meeting pointy, kde sa študenti stretnú ráno pred spoločným programom a kam ich autobus večer zase dopraví. Hostiteľské rodiny sú vo väčšine prípadov umiestnené v blízkosti týchto meeting pointov. Tí študenti, ktorí to majú do rodín 5 – 15 minút chôdze, chodia pešo, ostatných vozí hostiteľská rodina.

Ubytovanie v mládežníckom hoteli – tento typ ubytovania ponúkame prevažne pri poznávacích zájazdoch do Walesu, Škótska a Írska a pri zájazdoch do vzdialenejších lokalít ho zaraďujeme na ceste do alebo z miesta pobytu. Ak však máte záujem o ubytovanie v mládežníckom hoteli aj v iných lokalitách, radi vám ho zaistíme. STUDENT AGENCY dlhodobo spolupracuje s britskou spoločnosťou YHA, ktorá zaisťuje ubytovanie v mnohých mládežníckych hoteloch po celom Anglicku, Walese, Škótsku a Írsku. Jej hotely spravidla ponúkajú ubytovanie vo viacposteľových izbách s umývadlom, toalety a sprchy bývajú spoločné. Všetky hotely ponúkajú ubytovanie s raňajkami, v niektorých prípadoch je možné zaistiť aj polopenziu či plnú penziu. Bližšie informácie ku konkrétnym miestam vám radi oznámime osobne a vypracujeme kalkuláciu a návrh programu podľa vašich požiadaviek.

Ubytovanie v hoteli F1 – hotely F1 ponúkajú štandardné ubytovanie po celej Európe. Tento typ ubytovania je finančne výhodný a máme s ním výborné skúsenosti, využívame ho najmä na zájazdoch do Francúzska, taktiež cestou do Írska alebo vzdialenejších lokalít Veľkej Británie. Ubytovanie je možné zaistiť na jednu noc, ale taktiež na viac nocí. V prípade záujmu vám tento typ ubytovania radi zariadime aj vo Veľkej Británii (Londýn, Coventry, Birmingham, Liverpool). Študenti, sprievod aj vodiči sú ubytovaní v trojposteľových izbách s umývadlom (dvojposteľ a samostatná posteľ), sprchy a toalety sú spoločné. Strava je zaistená iba formou raňajok.


Sprievodný program

K mnohých miestam ubytovania je spracovaný návrh programu s výletmi do okolia. Na našich webových stránkach vám ponúkame niekoľko konkrétnych zájazdov, ktoré sa v minulosti osvedčili. Radi vám však pripravíme zájazd podľa vášho výberu.


Doprava a sprievodca

Poznávacie zájazdy bývajú obyčajne 5 - 9dňové. Podľa vášho priania vám pripravíme aj viacdňový zájazd. Doprava je zaistená luxusným zahraničným autobusom s klimatizáciou, WC a DVD. Autobus bude pristavený na vami určené miesto. Po celý čas zájazdu vám bude k dispozícii kvalifikovaný sprievodca, na ktorého sa môžete obracať so všetkými otázkami a pripomienkami.

Vzhl'adom k vel'kému počtu zájazdov, ktoré každoročne vypravujeme, nie sme schopní zabezpečiť žltý autobus Student Agency pre každú skupinu. U externých dopravcov garantujeme kvalitu autobusov zahraničné výroby s kompletným servisom (WC, klimatizacia, bezpečnostné pásy, teplé a studené občerstvenie počas prestávok). Príplatok u žltých autobusov Student Agency je účtovaný za nadštandartné vybavenie (viac obrazoviek, slúchadla, prehrávača hudby u každej sedačky).


Cena zájazdu zahŕňa:

 • ubytovanie podľa vybranej možnosti
 • plná penzia v hostiteľských rodinách (raňajky, obed v balíčku, večera); raňajky v mládežníckych hoteloch a v hoteli F1
 • doprava luxusným zahraničným autobusom (DVD, WC, ABS, klimatizácia), vr. Eurotunelu či trajektu v prípade Veľkej Británie a Írska (obe cesty rovnako – rozhodnutie v kompetencii SA). Autobus sprevádza skupinu počas celého pobytu. Autobusova doprava je zaistena externým dopravcom, žl'tý autobus je možné objednat' za priplatok.
 • výlety do zaujímavých miest (podľa miesta pobytu a vašich požiadaviek)
 • poistenie účastníkov hromadného zájazdu
 • poistenie na storno (neplatí pre krátkodobé zájazdy)P1060389
 • poistenie liečebných výkonov v zahraničí
 • občerstvenie na spiatočnej ceste
 • sprievodca, ktorý sprevádza skupinu a je k dispozícii 24 hodín denne na mobilnom telefóne
 • služby a asistenciu miestneho organizátora (pri ubytovaní v hostiteľských rodinách)
 • informačné materiály
 • viac podrobností a podmienok – pozri INFORMÁCIE PRE PEDAGÓGOV

Cena zájazdu nezahŕňa:

 • príplatok za polopenziu či plnú penziu v mládežníckych hoteloch
 • príplatok za kombináciu trajektu a Eurotunelu či za špecifické požiadavky spôsobu prepravy
 • príplatok za žl'tý autobus Student Agency
 • vstupy do ponúkaných objektov a vreckové


Pred odjazdom každý študent dostane:

 • podrobné informácie o poistení účastníkov
 • informácie pre rodičov
 • program zájazdu
 
 

Vyberte si pobyt:

 
 
Podieľajte sa na zlepšení našich služieb. Píšte svoje podnety priamo riaditeľovi.
Valid XHTML 1.0 Transitional