Vyberte si kurz :

 
 

New Zealand Language Centres, Wellington

- kurzy pre dospelých

Škola NZLC Wellington je voľbou pre všetkých, ktorí chcú uniknúť ruchu veľkomiest a pritom byť stále uprostred kultúrneho a spoločenského diania. Jedná sa o malú školu, v ktorej vládne priateľská atmosféra. Dôležitý je ale tiež profesionálny prístup lektorov a vybavenie školy zodpovedá potrebám študentov. Organizácia NZLC, ktorá má tiež školu v Aucklande, bola v rokoch 2014 až 2017 ocenená v prestížnej ankete ST Awards ako "najlepší jazyková škola na južnej pologuli". Opakované víťazstvo odráža vysokú kvalitu poskytovaných služieb a rešpekt medzi profesionálov v obore jazykového vzdelávania. Špeciálny program City Link umožňuje vyskúšať štúdium na oboch školách. NZLC ponúka nielen kurzy všeobecného jazyka, ale aj možnosť pripraviť sa na niektorú z medzinárodne uznávaných skúšok, prípadne špecializované kurzy pre učiteľov anglického jazyka. Nezabúdajú tu ani na držiteľov víz s pracovným povolením - špeciálne ceny pre dlhodobé pobyty, asistencie a príprava na hľadanie práce a pod.

Krajina
Mesto Welligton
Jazyky kurzov angličtina
Kurzy pre dospělé, profesionály
Typy kurzov obecný
Jazykové znalosti základní vědomosti/nepravý začátečník, mírně pokročilý, úplný začátečník, velmi pokročilý, středně pokročilý, pokročilý
Ceny od 136 EUR/osoba
Cena od zahrňuje týždenný kurz všeobecnej angličtiny (part-time) 15 lekcií
 
 

Prečo práve NZLC Wellington?

  • NZLC CityLink = študujte na dvoch miestach v rámci jednej organizácie. ZADARMO spiatočná letenka medzi Aucklandom a Wellingtonom na pobyt nad 12 týždňov
  • asistencia pri hľadaní práce ZADARMO pre všetkých študentov
  • vysoko kvalitná škola - v roku 2017 už po štvrtýkrát v rade ocenená v prestížnej súťaži ST Awards ako "najlepší jazyková škola na južnej pologuli"
  • Wellington - moderné a dôležité centrum obchodu, kultúrneho a spoločenského diania

Navštívte domovskú stránku školy TU

 
 

WELLINGTON

Wellington je hlavným mestom Nového Zélandu a jedným z hlavných prístavov krajiny. Odtiaľ sa vypravujú trajekty na Južný ostrov. Nachádza sa na južnom cípe Severného ostrova na pobreží Cookovho prielivu a je najjužnejšie položeným hlavným mestom na svete. V meste žije viac ako 200 000 obyvateľov a sídli v ňom najvyššie štátne inštitúcie Nového Zélandu ako je parlament, vláda a najvyšší súd. Wellington je z troch strán obklopený morom, takže má ako prístav dôležitú ekonomickú úlohu. Obyvateľstvo tvoria prevažne Európania a Aziati. Európski kolonizátori priplávali do Wellingtonu v roku 1839 a hlavným mestom krajiny sa stal v roku 1865. Osobité čaro má malebný kopcovitý terén či drevené domy z prelomu 19. a 20. storočia, ktoré sú romanticky primknuté ku strmým svahom. Ulice plné ostrých zákrut klesajú medzi touto zástavbou dole do centra k prístavu a okázalé pobrežnej promenáde zátoky Oriental Bay. Wellingtonu sa tiež niekedy hovorí ,, veterné mesto ", čo rozhodne nie je prehnané. Silný vietor tu veje neustále. Rovnako ako Nový Zéland má aj Wellingon typické oceánske podnebie, takže priemernej ročnej teploty sú pomerne vyrovnané. Priemerná teplota v letných mesiacoch (december až február) sa pohybuje okolo dvadsiatich stupňov Celzia a zriedkakedy prekročí hranicu 25 ° C. V zime zvyčajne teploty stúpajú maximálne na 14 ° C a neprepadajú sa hlbšie než na 4 ° C. Jednou z hlavných atrakcií mesta patrí pozemná lanová dráha dlhá 612 metrov a siahajúce do výšky 120 metrov. Mesto má krásnu zoologickú a botanickú záhradu. Počas svojej existencie sa mesto rýchlo rozvinulo v modernej a dôležité centrum obchodu, kultúrneho a spoločenského diania. Je miestom, kde sa každý cíti dobre, mestom, ktoré môže ponúknuť niečo zaujímavé pre každého.

 

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ŠKOLE

  • počet študentov v skupine: maximálne 15
  • stupne pokročilosti: začiatočník - veľmi pokročilý
  • vek: od 17 rokov
  • min. dĺžka pobytu: od 1 týždne
  • 1 lekcia: 60 minút
  • nástupné termíny: každý pondelok s výnimkou štátnych sviatkov

 

VYBAVENIE ŠKOLY

Študentom je k dispozícii 7 plne vybavených, klimatizovaných učební, študovňa, spoločenská miestnosť a kuchynka, počítače s prístupom na internet. Budova školy sa nachádza v kultúrnom centre mesta. Autobusová stanica je vzdialené 1 minútu chôdze. V pešej vzdialenosti od školy je tiež rad kaviarní, reštaurácií, obchodov a hlavne múzeí a galérií.

 

PROGRAM PRE VOĽNÝ ČAS

Počas týždňa organizuje škola mimoškolské popoludňajšie aktivity a exkurzie.  Tieto aktivity sú niekoľkokrát do týždňa, zdarma alebo za malý poplatok. V týždni sa študenti môžu venovať návštevám múzeí, botanickej záhrady a prechádzke lanovou dráhou. Škola organizuje cez víkendy výlety do Malborough wine región s ochutnávkami vín, nočný výlet za pozorovaním kivi, výlet do Kapiti Nature Reserve a Red Rocks Seal Colony. Na programe tiež môžete nájsť celý rad výšľap a športových aktivít. Aktuálna ponuka je k dispozícii v škole na nástenke alebo na webe školy.

 

CESTA DO WELLINGTONU

Ve Welligtonu je medzinárodné letisko, ktoré poskytuje veľmi dobré spojenie s ostatným svetom a zároveň je aj základňou pre lety vnútroštátne. Z letiska vo Wellingtone jazdí expresné autobusová linka Airport Flyer. Ďalším variantom je taxi, ktoré majú na každom letisku vyhradenej stanovište. Najpohodlnejšie dopravou z letiska do zaisteného ubytovania je taxi transfer organizovaný školou. Na letisku v príletovej hale na vás bude čakať šofér, ktorý vás odvezie do ubytovania.

Pre viac informácií nás kontaktujte na bezplatnej linke 800 100 300 (ČR), 0800 121 121 (SR) alebo na e-mailovej adrese info@studentagency.sk

Podieľajte sa na zlepšení našich služieb. Píšte svoje podnety priamo riaditeľovi.
Valid XHTML 1.0 Transitional