Vyberte si štúdium:

 
 

Španielsko - štátna/súkromá stredná škola

Jazyk španělština
Krajina Španělsko
Typ štúdia Studium na střední škole - státní, Studium na střední škole - privátní
Dĺžka pobytu školní rok, pololetí, čtvrtletí
Typ ubytovania hostitelská rodina, školní residence
Znalosť jazyka minimálne stredne pokročilá znalosť španielčiny
Cena od (EUR) 5 250 EUR
Uzávierka prihlášok 18. 03. 2019

Územie Španielska je veľmi rôznorodé, od pahorkatín, polopúšti, púšti, skalnatých území a sopečných oblastí, po pláže plné žltkastého piesku. Španielsko je krajina, ktorú charakterizuje futbal, flamenco, býčie zápasy či slávenie fiesty. Je to slnečný kút sveta, ktorý má svoj žiar a temperament. Španielčina je druhým najrozšírenejším svetovým jazykom. Často sa používa pri medzinárodných politických či obchodných rokovaniach.

V rámci španielskeho programu ponúkame širokú variabilitu vo výbere typu školy, výberu oblasti umiestnenia či dokonca konkrétneho mesta. Organizácia Get Ready - bola založená v roku 1985, pôvodne iba umožňovala španielskym záujemcom vycestovať za štúdiom cudzieho jazyka do zahraničia. Od roku 1990 sa venuje aj programu High School určenému cudzincom študujúcim v Španielsku. Get Ready je členom asociácií ASEPROCE, AECAE a ďalších organizácií.

Práve prijímáme prihlášky!

Kritéria pre prijatie

Študent musí spĺňať vekovú podmienku 15 - 18 rokov (súkromné ​​školy prijímajú študentov od 14 rokov) a byť študentom strednej školy v ČR / SR. Dôležitou požiadavkou dobré študijné výsledky. Na vysvedčení by sa nemala objavovať horšia známka ako 3. Ďalej je požadovaná aspoň stredne pokročilá znalosť španielčiny, ktorú prípadne preveríme gramatickým testom. Záujemca o program musí byť ochotný prispôsobiť sa inej kultúre a pravidlám školy aj hostiteľskej rodiny.

Umiestenie a oblasť pobytu

Študent, ktorý sa rozhodne stráviť rok štúdiom na štátnej strednej škole v Španielsku s ubytovaním v dobrovoľníckej hostiteľskej rodine, nemá možnosť vybrať si oblasť, kam by chcel byť umiestnený. Môže do prihlášky svoje preferencie zaznamenať, avšak garancia umiestnenia do vybranej lokality neexistuje. Hostiteľské rodiny sa môžu nachádzať v blízkosti väčších miest, rovnako ako vo vidieckych oblastiach.

Za príplatok však ponúkame aj možnosť priameho umiestnenia hlavičiek Alicante, Sevilly, Madridu, Valencie, Malagy či Cadize. V prípade štúdia na súkromnej strednej škole sú preferencie možné a partnerská organizácia je schopná zabezpečiť hostiteľskú rodinu vo vami zvolenej lokalite, popr. zabezpečiť internátne ubytovanie priamo v danej škole.

Pre viac informácií nás kontaktujte na bezplatnej linke 800 100 300 (ČR), 0800 121 121 (SR) alebo na e-mailovej adrese highschool@studentagency.cz

Podieľajte sa na zlepšení našich služieb. Píšte svoje podnety priamo riaditeľovi.
Valid XHTML 1.0 Transitional