Vyberte si štúdium:

 
 

CIEE, USA - štátna stredná škola

Jazyk angličtina
Krajina USA
Typ štúdia Studium na střední škole - státní
Dĺžka pobytu školní rok
Typ ubytovania hostitelská rodina
Znalosť jazyka mierne-veľmi pokročilý
Cena od (EUR) 4 445 EUR
Uzávierka prihlášok 31. 03. 2020

Ak máte záujem o poznanie odlišnej kultúry a pritom chcete výborne zvládnuť anglický jazyk, pričom netrváte na konkrétnom mieste pobytu, je vám určený kultúrny-výmenný program, ktorý vás zaujme atraktívnou cenou!

 

Školenie a atraktívny výlet do NEW YORK CITY v sprievode delegáta!

CIEE, USA štátna stredná škola

Council Exchanges (CIEE) je nezisková partnerská organizácia v Spojených štátoch, s ktorou STUDENT AGENCY spolupracuje pri zabezpečovaní študijného programu High School v USA. Táto inštitúcia má svoje hlavné sídlo v Portlande, ME a bola založená v roku 1947 a od tej doby si vytvorila sieť viac ako 30 spolupracujúcich organizácií v rôznych krajinách sveta. Hlavným záujmom a cieľom tejto inštitúcie je spokojnosť študentov umiestnených v hostiteľských rodinách, ich podpora pri snahe o dosiahnutie čo najlepších výsledkov a poskytovanie kvalitných služieb partnerským organizáciám, školám, študentom, miestnym koordinátorom a hostiteľským rodinám. Vďaka tejto organizácii spoznali tisíce študentov z celého sveta bežný život v amerických hostiteľských rodinách.

Kritéria pre prijatie do programu

Vek: Program je určený študentom vo veku 15 - 18,5 rokov, narodeným 15. 3. 2002 - 1. 8. 2005.

Status študenta: Programu sa môže zúčastniť len študent strednej školy v ČR/SR, ktorý ešte neukončil vzdelanie maturitou alebo inou skúškou.

Znalosť angličtiny: Znalosť angličtiny by mala byť minimálne na stredne pokročilej úrovni.

Motivácia, emocionálna vyzretosť: Rozhodnutie o účasti v programe nesmie byť len snom rodičov ale i študenta samotného. Očakáva sa od neho schopnosť samostatného rozhodovania, záujem a pozitívny prístup k štúdiu, ochota a tolerancia. Záujemcovi o program by nemala chýbať chuť učit sa, prekonávat najrôznejšie prekážky a prispôsobiť sa novému prostrediu.

Prospech: Študent by nemal mať na vysvedčení za posledné tri roky štúdia známku horšiu ako 3, u niektorých  programov 2.

Zdravotný stav: Účastníci programu by mali mať dobrý zdravotný stav, nemali by trpieť žiadnou alergiou a nesmú mať vážne psychické problémy. Americké školy vyžadujú splnenie všetkých potrebných očkovaní.

Umiestnenie a oblasť pobytu

V prihláškach podaných do 15. 02. 2020 je možné uviesť preferovanú oblasť pobytu.
 

Školenie v New Yorku!

Po prílete do USA prebehne školenie v New Yorku. Máte tu možnosť stretnúť ostatných zahraničných študentov, získate informácie o programe, americkej kultúre,  absolvujete výlet po najvýznamnejších turistických atrakciách v New Yorku. Toto školenie nie je zahrnuté v cene programu.

Obvyklý program školenia

1. deň: Prílet študentov, vyzdvihnutie na letisku a odvoz do hotela.
2. deň: Dopoludnia – školenie na tému americký spôsob života, americká kultúra, užitočné rady k pobytu, príprava na pobyt, informácie o poistení, študijné poradenstvo. Popoludní – výlet do New York City, návšteva Empire State Building/ Rockefeller Centre, výlet loďou k soche Slobody. Večera v reštaurácií na Times Square.
3. deň: Odlet k hostiteľskej rodine.

Z New Yorku študenti odlietajú individuálne k hostiteľským rodinám, k odbaveniu v  New Yorku ich doprevádza zástupca partnerskej organizácie CIEE.

Individuálne termíny odletov

Odletové termíny sú vždy v utorok a konkrétny dátum bude upresnený. Termíny odletov stanovuje naša partnerská organizácia a sú záväzné – nie je  možné ich meniť. Radšej si preto na august už nic neplánujte a buďte pripravení odletieť aj v prvom odletovom termíne na konci júla.

Pre viac  informacií nás kontaktujte na bezplatnej linke  0800 121 121 (SR) alebo na e-mailovej adrese: highschool@studentagency.sk

Podieľajte sa na zlepšení našich služieb. Píšte svoje podnety priamo riaditeľovi.
Valid XHTML 1.0 Transitional