Vyberte si štúdium:

 
 

Belgicko - štátna stredná škola

Jazyk francouzština, holandština
Krajina Belgie
Typ štúdia Studium na střední škole - státní
Dĺžka pobytu školní rok, pololetí, čtvrtletí
Typ ubytovania hostitelská rodina
Znalosť jazyka minimálne 2 roky štúdia francúzštiny, popr. základy holandštiny
Cena od (EUR) 3 050 EUR
Uzávierka prihlášok 30. 03. 2019
15. 10. 2019

Belgicko je vyspelou európskou krajinou, má veľké historické a predovšetkým kultúrne bohatstvo. Hlavné mesto Belgicko - Brusel - je zároveň hlavným mestom Európskej únie a NATO a križovatkou európskeho ekonomického, politického a kultúrneho života. Belgicko je zaujímavé rôznorodosťou svojho obyvateľstva. Krajina je rozdelená do troch oblasti - Flámsko (Flámsko), Valónsko a Brusel. Mestá ako Brusel, Bruggy, Antverpy a Gent patria k pokladom európskeho kultúrneho dedičstva. Typické pre Belgicko sú čokoládové pralinky, známe po celom svete, rovnako ako niekoľko sto druhov piva. Málokto vie, že aj vyprážané hranolky sú vynálezom práve Belgičanov .

Štúdium v Belgicku je vhodné najmä pre motivovaných študentov s dobrou znalosťou jazyka. Belgicko má dva oficiálne jazyky - francúzštinu a holandčinu. Študenti si preto môžu vybrať, ktorému z nich sa chcú venovať. Program v štátnych školách s ubytovaním v dobrovoľníckych hostiteľských rodinách má veľmi obmedzenú kapacitu. Kontaktujte nás prosím čo najskôr.

Práve prijímáme prihlášky!

Kritéria pre prijatie

Záujemcovia o program v Belgicku musia byť vo veku 15 - 18,5 rokov (v čase príchodu do Belgicka) a musia byť študentom strednej školy v ČR / SR. Účastník programu by mal mať za sebou aspoň dvojročné štúdium francúzštiny a byť v jazyku na pokročilých až veľmi pokročilej úrovni - znalosti preveríme písomným testom. Pre prijatie do programu musí záujemca spĺňať aj podmienku dobrého prospechu; na vysvedčení by nemal mať zo žiadneho klasifikovaného predmetu známku horšiu ako 3. Účastníci programu by mali byť vyspelými osobnosťami, schopnými prispôsobiť sa inej kultúre a odlišnému spôsobu života, vrátane pravidiel školy a hostiteľskej rodiny.

Umiestnenie a oblasť pobytu

Študent, ktorý má záujem navštevovať strednú školu v Belgicku, volí pri podání záväznej prihlášky francúzsky alebo holandsky hovoriacu oblasť.Nemôže však ovplyvniť presný výber regiónu alebo mesta - táto voľba je na hostiteľskej rodine, ktorá si študenta na základe jeho prihlášky vyberá.

Počet hostiteľských rodín je vzhľadom k veľkosti krajiny obmedzený a niektorí študenti tak môžu získať umiestnenie niekoľko dní pred odletom. Veľa hostiteľských rodín žije na vidieku a v menších mestách, umiestnenie vo veľkomeste je skôr výnimočné. Vzhľadom k malým vzdialenostiam medzi jednotlivými mestami sa však nikdy nejedná o odľahlé oblasti.


Pre viac informácií nás kontaktujte na bezplatnej linke 800 100 300 (ČR), 0800 121 121 (SR) alebo na e-mailovej adrese highschool@studentagency.cz

Podieľajte sa na zlepšení našich služieb. Píšte svoje podnety priamo riaditeľovi.
Valid XHTML 1.0 Transitional